?

Log in

No account? Create an account
Олексій ЯРОСЛАВЦЕВ
«Чужі прийдуть, та підуть, а свої залишаться». Зариси про сучасність
Україна. Рік 2012. Другий рік президентства Януковича 
12-е-лютий-2012 03:25 pm
Право та навіть обов'язок журналіста – спостеригати та висвітлювати суспільно важливу інформацію. В цьому журналістові допомогає посвідчення або будь-який інший догорір з редакцією, а також національне та міжнародне законодавство.

В порівнянні з громадянином, журналист має деякі переваги – право знаходитись в місці, яке є обмеженим через наявність небезпеки, право бути прийнятим посадовцями, навіть забезпечене державою право на особистий захист – згідно закону, напад на журналіста дорівнює нападу на правоохоронця.
Так само, законом, держава захищає і джерела інформації журналіста. Але, нажаль, держава з одного боку підтверджує право журналіста на професію, но з іншого – через правоохоронців проводить допити та, навіть, обшуки в приміщеннях редакцій та власних оселях журналістів.

Зрозуміло з цього лише те, що переваги роботи журналіста компенсуються небезпекою  – від цілком можливих зустрічей з божевільними слідчими та не менш можливим побиттям дуже дорогої апаратури. Це також данісь, з якою журналісти стискаються кожного дня.

Отже, головне і першечергове правило, яким слід користуватися на 200 відсотків. Робити все в межах закону, знати професійні нормативи та все, що стосується кримінального законодавства. І головне – ніколи не брехати, навіть в дрібницях. Це важливо, якщо зрозуміти, що слідчі та навіть прокуратура далеко не кожну мить захищають законном гарантовані права журналістов.

В Одесі відомого журналіста Ігоря Столярова потягли на допит через висвітлення забруднених бордів.
В Ананьєві Одеської обл. журналіста, який висвітлив проблеми забрудненої школи, в якій вчиться його донька, влада почала цькувати з допомогою провладної газети та її редактора. Його навіть викликали до райвідділку на допит через нібито брутальне поводження в стінах школи.
В Житомірській області голова виборчої комісії та її члени застосували силу та розбили камеру журналістам, які висвітлювали протипране рішення комісії про недопущення спостерігачів навіть після судового рішення.
Де ще? Майже в кожній області та районі.

Взагалі, здається, що владники як з ланцюгу зірвалися, або ховаючись від журналістів, або застосовуючи проти них владний тиск.
Кожен з ціх випадків потребує документування з оприлюдненням призвищ посадовців, які не хочуть розуміють свого місця та обов'язків. Сподіваюся, в найближчому майбутньому вони повинні будут відповісти за свої протиправні дії.
Comments 
(Deleted comment)
12-е-лютий-2012 02:31 pm (UTC)
Дякую, відповідь повинна бути по кожному інциденту.
Тому треба документувати все.
12-е-лютий-2012 03:34 pm (UTC)
Все правильно написано, але...
На нашу правоту їм начхати. Тому треба зосередитись на тому, або їх якнайшвидше нагнати.
This page was loaded листопад 19-е 2019, 7:33 am GMT.